ДУ “Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П.ФІЛАТОВА НАМН України”
Академік В.П. Філатов

Консультативна поліклініка


Завідуючий: Кацан Сергій Володимирович, д.м.н., лікар-офтальмолог вищої категорії   
Контакти: 048 707 84 21
Реєстратура: 048 707 23 48, 048 748 19 21, 048 794 17 98 НА ДАНИЙ МОМЕНТ ЗАПИС ПО ТЕЛЕФОНУ НЕ ВЕДЕТЬСЯ!!!

Консультативна поліклініка є сучасним високоспеціалізованим відділом Інституту Філатова, який надає консультативно-діагностичну допомогу пацієнтам (дорослим і дітям), спрямованим лікувально-профілактичними установами України, жителям ближнього і далекого зарубіжжя, всім хворим, що звернулися без направлення. Надання консультативної та лікувальної допомоги пацієнтам з країн ближнього і далекого зарубіжжя проводиться на комерційній основі.
До складу консультативної поліклініки входять 28 кабінетів, 10 з яких є кабінетами профільних відділень Інституту: глаукомного, патології рогівки, захворювань судинного тракту, вітреоретінальной мікрохірургії, посттравматичної патології органу зору, постопікової патології органу зору, дитячої офтальмології, офтальмоонкологіі, мікрохірургії катаракти, кабінет лазерної мікрохірургії, а також кабінет з прийому хворих з цукровим діабетом, в якому здійснюється диспансеризація та науково-клінічні спостереження за хворими з діабетичною ретинопатією.
Прийом в поліклініці ведуть 3 доктори медичних наук, 6 кандидатів медичних наук, 16 лікарів вищої категорії, 3 лікаря першої категорії та 3 лікаря другої категорії. Консультації хворих завідувачами профільними відділеннями проводяться щодня.
З 2005 року в поліклініці працює діагностичний центр, оснащений найсучаснішим діагностичним обладнанням. Це дозволяє провести комплексне обстеження очей для виявлення ранніх стадій таких важких захворювань як глаукома, катаракта, дистрофія сітківки тощо і в найкоротші терміни надати висококваліфіковану допомогу всім, хто звернувся. Поряд з великим обсягом консультативної допомоги проводиться лікувальна робота в кабінеті лікування косоокості та амбліопії, операційної та маніпуляційної.
У поліклініці здійснюється прийом недоношених дітей. У результаті поліпшення якості неонатологічної допомоги та методів інтенсивної терапії (і, як наслідок, підвищення виживаності глибоконедоношених дітей) збільшилася кількість немовлят, у яких виявляють ретинопатію недоношених, важке захворювання, що вражає незрілу судинну систему сітківки у недоношених дітей. У поліклініці проводиться динамічне спостереження недоношених дітей з ризиком ретинопатії і, при необхідності, проводиться оперативне лікування за допомогою лазера.
Також проводиться рання діагностика дітей з ретинобластому, що дозволяє провести дитині органосохранное лікування.
  • Консультативна поліклініка працює у 2 зміни :  
1 зміна - 8.30 - 15.00 
2 зміна - 13.00 - 19.30 
Вихідні дні: субота, неділя.
  • Запис пацієнтів до 18 років (первинних і повторних) проводиться в спеціальному відділі реєстратури з 8.00.
  • Для оформлення медичної картки первинним хворим необхідно мати свідоцтво про народження дитини та паспорт одного з батьків, повторним - талон виданий при первинному зверненні.
  • Діти до 6 років направляються відразу в кабінет на прийом до лікаря. Діти від 7 до 18 років направляються в діагностичний комплекс (кабінет № 8) для проходження обстеження, після обстеження направляються в кабінет на прийом до лікаря.
  • Прийом лікарів ведеться згідно з  розкладом .
  • Консультації завідувачів відділеннями та старших наукових співробітників проводяться щодня з 13.00.

Телефони «гарячої лінії» з питань надання медичної допомоги: (048) 722-52-00
 (Управління охорони здоров'я Одеської областної державної адміністрації) 

(048) 794-17-98 (Інститут ім. В.П.Філатова) з 10.00 до 12.00 з понеділка по п'ятницю.