ДУ “Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П.ФІЛАТОВА НАМН України”
Академік В.П. Філатов
Діагностика
- Головна
- Інформація для пацієнтів
- Діагностика
Клініка Інституту ім. В.П.Філатова оснащена найсучаснішим обладнанням для діагностики та ефективного лікування захворювань органу зору. Для досліджень застосовуються як стандартні методики діагностики органу зору, так і новітні комп'ютерні та ультразвукові методи досліджень, високий ступінь точності яких гарантує виявлення найскладніших захворювань на будь-яких стадіях розвитку.
Аберометрія - метод діагностики, що дозволяє визначити наявні в зоровій системі людини оптичні спотворення (аберації), як нижчих (короткозорість, далекозорість та астигматизм), так і вищих порядків.
Візометрія (визначення гостроти зору) - здійснюється за допомогою проектора знаків з дистанційним управлінням. Містить всі необхідні діагностичні тести, дозволяє максимально точно визначити гостроту зору і підібрати оптимальну корекцію. Є складовою частиною діагностичного офтальмологічного комплексу - так званого «робочого місця офтальмолога».
Кератометрія - оцінка кривизни передньої поверхні рогівки, яке виконується лікарем для правильного підбору і визначення сили контактних оптичних лінз, а також для діагностики кератоконуса або кератоглобуса (конічне випинання рогівки).
Кератотопографія - дослідження дає уявлення про однорідність або нерівності рогівки, і таким чином дозволяє виключити або діагностувати деякі захворювання. К. дозволяє отримати топографічну карту передньої поверхні рогової оболонки ока, яка містить в собі дані про радіус кривизни рогівки, узвишші окремих її ділянок та про зміни кривизни.
Комп'ютерна периметрія - світовий стандарт в діагностиці глаукоми, застосовується для дослідження як периферичного, так і центрального полів зору і вимірювання контрастної і порогової чутливості сітківки. Це необхідно для більш раннього виявлення, діагностики та спостереження за динамікою розвитку багатьох внутрішньоочних захворювань, в тому числі і глаукоми.
Конфокальна мікроскопія - метод, що дозволяє проводити дослідження стану рогової оболонки ока з візуалізацією тканин на клітинному і мікроструктурному рівні. Цей метод завдяки конструкції мікроскопа і його великий роздільної здатності дозволяє візуалізувати живі тканини рогівки, виміряти товщину кожного з її шарів і оцінити ступінь морфологічних порушень.
Мікроперіметрія - комбіноване використання комп'ютерної периметру і дослідження сітківки, які проводяться за допомогою фундус-камери.
Оптична когерентна томографія (Optical coherent tomography, ОКТ) - золотий стандарт у діагностиці захворювань сітківки та зорового нерва. Його називають біопсією без хірургічного втручання. Метод безконтактний, що не інвазивний, абсолютно безболісний, не має протипоказань, що володіє найбільшою в даний час роздільною здатністю. Технологія заснована на вимірюванні оптичної відбивної здатності (рефлективності) біологічних тканин. Принцип роботи аналогічний ультразвуковому дослідженню (УЗД), проте якщо в УЗД використовується ультразвук, то в ОКТ - світло. Якщо порівнювати ОСТ з ультразвуковою діагностикою, то чутливість ОКТ в 15 разів вище. ОКТ дозволяє на кілька років раніше виявити захворювання сітківки та зорового нерва (особливо глаукому), призначити вчасно лікування і запобігти втраті зорових функцій.
Пахіметрія - вимірювання товщини рогівки за допомогою ультразвуку або оптики.
Реоофтальмографія - метод, що дозволяє кількісно оцінювати стан гемодинаміки у всьому судинному тракті ока. Реоофтальмографія має досить широку область для оцінки стану кровопостачання очей при глаукомі, короткозорості та деяких дистрофічних очних захворюваннях. Цей метод зручний для контролю ефективності гіпотензивних, вазоактивних і метаболічних препаратів, що застосовуються в клініці офтальмологічних захворювань.
Ретінотомографія - дозволяє проводити діагностичний пошук ранніх ушкоджень диска зорового нерва і шару нервових волокон сітківки у пацієнтів з підозрою на глаукому, а також моніторинг оптичної нейропатії різного походження.
Рефрактометрія - об'єктивний метод визначення рефракції, що дозволяє максимально точно визначити рефракцію (вид, ступінь) і всі параметри рогівки, в тому числі кератоперіферії.
Спектральна оптична когерентна томографія - це високоінформативний метод діагностики, який дозволяє отримувати інформацію про стан сітківки та зорового нерва і виявляти їх зміни на ранніх стадіях захворювання.
Тонометрія, тонографія - контактний спосіб вимірювання внутрішньоочного тиску з цифровою індикацією результату вимірювань в мм рт.ст. За даними вимірювання можуть бути визначені гідродинамічні показники.
УЗІ ока Ультразвукове А-сканування - це визначення глибини передньої камери ока, товщини кришталика, довжини очного яблука і склоподібного тіла, навіть при непрозорих середовищах очі. А-сканування дає можливість оцінити прогресування короткозорості, точно розрахувати розмір штучного кришталика, визначити наявність і висоту сітчастих внутрішньоочних новоутворень.
Ультразвукове B-сканування призначено для дослідження внутрішніх структур ока. Використовується для діагностики відшарування сітківки, змін склоподібного тіла, навіть невидимих при звичайному огляді, пухлин ока й орбіти та визначення їх обсягу і поширеності.
Ультразвукова біомікроскопія біомікроскопія - метод акустичної візуалізації внутрішньоочних структур переднього сегмента ока (рогівки, райдужної оболонки, кута передньої камери і кришталика).
Флюоресцентна ангіографія - метод дослідження судин ока, заснований на їх внутрішньовенному введенні флюоресцеина (найбільш широко використовується контрасна речовина для проведення ангіографічного дослідження в офтальмології) і серійному фотографуванні.
Фосфен-діагностика дозволяє визначити електричну чутливість і лабільність сітківки ока. До показань для використання фосфен-діагностики відносять міопію, амбліопію, дистрофічні і дегенеративні захворювання зорового нерва і сітківки.