20.11 2020
Світова спільнота відзначає 20 листопада Всесвітній день дитини
- Головна
- Новини
- Новини Інститута
- Світова спільнота відзначає 20 листопада Всесвітній день дитини
Завдяки зору люди отримують 90% інформації із зовнішнього світу. Добрий зір необхідний для будь-якої діяльності людини: навчання, відпочинку, повсякденного життя. Важливо розуміти, як правильно берегти свій зір.
Незаперечним фактом є те, що нерегульовані зорові навантаження у школярів призводять до зниження зору. Згідно з даними ВООЗ, у розвинених країнах 20% дітей дошкільного віку, а також кожен четвертий школяр мають проблеми із зором. Тому профілактика зниження зорових функцій у дітей набуває особливої актуальності у вік тотальної комп'ютеризації.
Починати профілактику зниження зорових функцій у дітей треба із самого народження, і цей процес повинен бути комплексним, що включає не тільки медичні аспекти, а й соціальні. До процесу збереження зору дітей мають бути залучені лікарі-офтальмологи, педіатри, батьки, вихователі та вчителі.
Слід звернути увагу, що вік вступу дитини до школи збігається з періодом функціональної нестійкості органу зору. Більш того, вже 4 - 5% дітей мають проблеми із зором і носять окуляри до початку періоду навчання. У той же час навчальний процес пов'язаний зі значним зростанням навантаження на очі: обсяг зорового навантаження у школярів молодших класів у середньому становить 5 - 7 годин на день (30 - 42 години на тиждень), у школярів середнього та старшого віку - 8 - 10 годин на день (48 - 60 годин на тиждень). Якщо дитина до того ж рідко буває на свіжому повітрі, малорухлива, ослаблена частими захворюваннями, то вона відноситься до групи підвищеного ризику розвитку зорових розладів.
Найчастіше в шкільному віці зустрічаються такі форми порушень зору: спазм акомодації, короткозорість, далекозоркість і астигматизм.
Дефіцит рухів сучасної людини неминуче згубно впливає на функціональні властивості зорового аналізатора - наших очей. З іншого боку, надмірні інформаційні навантаження на очі і мозок призводять до серйозних порушень і захворювань. У розвинених країнах кожен четвертий - короткозорий. І особливо гостро останнім часом це питання постало через згубний вплив дисплеїв і комп'ютерів на зір.
У шкільному віці рекомендуються систематичні заняття фізичними вправами, спрямованими не тільки на розвиток фізичних якостей і забезпечення рухових дій, а й на розвиток культури рухів, профілактику захворювань. Заняття фізкультурою і спортом забезпечують поліпшення діяльності всіх органів і систем, стимулюють обмінні процеси в організмі, що позитивно впливає на зір.